تور هند

هند یکی از اصلی‌ترین مقاصد برای کوله‌گردی (بک‌پکینگ) است. از رنگ‌های روشن و مناظر زیبا گرفته تا شهرهای شلوغ و غذاهای بی‌نظیر؛ هند سرتاسر تنوع و جاذبه است. در این مطلب به بررسی اطلاعات مفید دربارۀ تور هند می‌پردازیم.

تور هند

اطلاعات کاربردی

واحد پول: روپیه هند

جریان برق: 230 ولت

زبان: دو زبان اصلی در هند (و زبان‌هایی که توسط دولت استفاده می‌شوند) زبان هندی و زبان انگلیسی هستند. هندی رایج‌ترین زبان است، اما حداقل 10 زبان دیگر در هند به‌طور رایج مورد استفاده هستند.

امنیت: امنیت در هند یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های احتمالی برای مسافران است. بسیاری از مسافران با ذهنیتی که از راهب‌های آرام و مناظر رنگارنگ دارند به این کشور سفر می‌کنند، اما بعد از رسیدن متوجه می‌شوند که هند می‌تواند بسیار ناامن باشد و دچار شوک می‌شوند.

جیب‌بری، کیف‌قاپی و دزدی‌های مشابه در هند شایع هستند، بنابراین بسیار حواستان را جمع کنید و مراقب وسایل خود باشید. اگر زن هستید (خصوصاً اگر تنها سفر می‌کنید) به لباس پوشیدن خود توجه داشته باشید و هنگام پیاده‌روی یا بیرون رفتن هنگام شب بسیار دقت کنید. بهتر است با پوشیدن لباس‌های براق زیاد به خودتان توجه جلب نکنید.

برخی از نقاط هند خطرناک هستند که این خطر ناشی از گروه‌های خلافکار و مرتبط با مواد مخدر یا گروه‌های تروریستی است. قبل از رفتن به نقاط مختلف در هند حتماً تحقیق کنید (جامو و کشمیر از مناطق خطرناک هستند).

بهترین زمان برای خرید تور هند

بهترین زمان برای سفر به هند بین ماه‌های نوامبر و مارس است. فصل موسمی از ماه می شروع شده و تا سپتامبر ادامه می‌یابد و بارش باران می‌تواند بسیار دردسرساز باشد. برخی از نقاط کشور با بارش زیادی در ماه‌های اکتبر و نوامبر همراه هستند، اما هنگام فرا رسیدن ماه دسامبر هوا در اغلب نواحی هند خشک است. گرمترین زمان در سال در ماه‌های می و ژوئن است که دمای هوا می‌تواند بسیار بالا رفته و به‌راحتی به 100 درجه برسد. بهترین کار این است که در فصل‌های خنک و ماه‌های خشک‌ِ فصل زمستان تور هند را خریداری کنید.

تور هند

تور هند با بودجۀ کم

سفر به هند بسیار مقرون‌به‌صرفه است. هزینۀ سفرتان به عوامل مختلفی بستگی دارد، ازجمله استانداردهای راحتی که به آن‌ها عادت دارید. اگر با سبک زندگیِ کوله‌گردی، اقامت در مسافرخانه‌ها و غذا خوردن در رستوران‌های ارزان مشکلی ندارید، می‌توانید با 20 تا 35 دلار هزینۀ روزانۀ خود را مدیریت کنید. اگر می‌خواهید در اتاق‌های اختصاصی اقامت داشته باشید، از موزه‌ها و سایر جاذبه‌های هند بازدید کنید و در رستوران‌های خوب غذا بخورید، هزینۀ روزانه‌تان می‌تواند از 40 تا 100 دلار باشد. سفر به هند با بودجۀ کم کار راحتی است، اما برای یک سفر لوکس نیز گزینه‌های مختلفی پیش رو دارید.

اقامت

بودجۀ کم: 1 تا 3 دلار (خوابگاه)، 3 تا 7 دلار (خصوصی)

بودجۀ متوسط: 15 تا 30 دلار

بودجۀ بالا: بالای 40 دلار

غذا (یک وعده برای یک نفر)

غذای خیابانی: 0.50 تا 2 دلار

رستوران متوسط: 3 تا 8 دلار

رستوران خوب: 12 تا 30 دلار

حمل‌ونقل

اتوبوس محلی: 0.20 دلار (بدون کولر)؛ 0.60 دلار (با کوبر)

تاکسی: اغلب سفرهای کمتر از 8 کیلومتر بین 1.50 تا 3 دلار هزینه دارند

اتوبوس: بلیط اتوبوس‌های بین‌شهری معمولاً بین 6 تا 12 دلار قیمت دارند. بلیط‌های بدون‌محدودیت نیز 15 تا 30 دلار قیمت دارند.

ریکشا: 1 تا 2.50 دلار

قطار محلی: 0.15 تا 0.80 دلار