تور اندونزی

اندونزی از متنوع‌ترین کشورها است و برای هر کس با هر سلیقه‌ای چیزی برای ارائه کردن دارد. از شالیزارهای سبز گرفته تا آبشارهای بالی، معبدهای بی‌نظیر و آتش‌فشان‌های جاوا؛ اندونزی کشوری است که به اندازۀ کافی به آن توجه نشده است. در این مطلب اطلاعات مفید دربارۀ تور اندونزی را بررسی خواهیم کرد.

تور اندونزی

اطلاعات کاربردی

واحد پول: روپیه اندونزی

زبان: هر جایی از شهر بالی که بروید، افرادی را پیدا می‌کنید که انگلیسی صحبت می‌کنند، به‌ویژه نواحی گردشگری نظیر Canggu، Ubud و Seminyak. با این حال، هرچه به مناطق دورتر بروید، تعداد کسانی که انگلیسی صحبت می‌کنند کاهش می‌یابد. البته هرجایی که بروید، کسانی که در صنعت گردشگری و هتل‌داری کار می‌کنند به انگلیسی مسلط هستند و می‌توانند به شما کمک کنند. زبان محلی باهاسا نام دارد که علیرغم وجود 300 گویش زبانی، توسط تمام افراد استفاده می‌شود.

علیرغم اینکه استفاده از زبان انگلیسی در این کشور رایج است، اما بد نیست اگر چند کلمه اندونزیایی نیز یاد بگیرید.

صبح بخیر Selamat Pagi
بله La
نه Tidak
مرسی Terimah Kasih
خوردن Makan
تُند (ادویه‌دار) Pedas
بدون ادویه Tidak pedas
فقط سبزیجات (برای گیاهخواران) Sayur saja
خنک Bagus

امنیت

ممکن است هنگام خرید تور اندونزی نگران وضعیت امنیتی در این کشور باشید. اگرچه میزانِ جرم‌های خشونت‌آمیز در این کشور بسیار پایین است، اما دزدی‌های ناچیز رایج است؛ به خصوص در نواحی توریستی نظیر بالی. با این حال، اگر مراقب وسایل و لوازمتان باشید، مشکلی برایتان پیش نخواهد آمد. دزدی هنگام استفاده از دستگاه‌های عابربانک نیز بسیار رایج است، درنتیجه حتماً دستگاه‌هایی را استفاده کنید که مستقیماً به بانک وصل بوده یا در معرض دید دوربین‌های مداربسته هستند.

علاوه بر دزدی‌های ناچیز، مسمومیت با الکل نیز یک مشکل جدی است که بالی و جزیره‌های مشهورِ گیلی/جیلی با آن مواجه هستند. از آنجایی که مالیاتِ وارداتِ الکل بسیار بالا است، برخی از افراد محلی برای تامین الکل از مواد شیمیایی دیگری استفاده می‌کنند که مصرف آن‌ها باعث مسمومیت می‌شود. درنتیجه، حتماً نوشیدنی‌های خود را از بارها و اماکن معتبر و شناخته‌شده تهیه کنید. اگر یک بار ساحلی پیدا کردید که نوشیدنی‌های بسیار ارزان‌قیمتی دارد، احتمالاً محصولاتش دارای ناخالصی هستند و باید از مصرف آن‌ها خودداری کنید.

تور اندونزی

تور اندونزی با بودجۀ کم

تور اندونزی می‌تواند بسیار ارزان یا فوق‌العاده گران‌قیمت باشد که این موضوع به خود شما بستگی دارد. به هر کجا از اندونزی که بروید، اقامتگاه‌های ساده و ارزان‌قیمت در دسترس بوده و همچنین ویلاهای لوکس نیز با قیمت‌های 50 تا 100 دلار برای یک شب نیز در دسترس هستند. در ادامه هزینۀ تور اندونزی را به‌طور تخمینی بررسی می‌کنیم.

اقامت

بودجۀ کم: 6 تا 10 دلار (خوابگاه)، 15 تا 25 دلار (خصوصی)

بودجۀ متوسط: 30 دلار

بودجۀ بالا: 60 دلار

غذا (یک وعده برای یک نفر)

غذای خیابانی: 2 تا 3 دلار برای غذای محلی

رستوران: 5 دلار

رستوران خیلی خوب: 15 دلار

یک‌ونیم لیتر آب: 0.37 دلار

حمل‌ونقل

اجارۀ موتور: روزی 4 دلار، ماهیانه 44 دلار

کشتی عمومی: 5 دلار

پروازهای داخلی: 33 تا 50 دلار

فراموش نکنید که هنگام خرید تور اندونزی دربارۀ امکانات هتل و خدمات تور مربوطه از کارشناس فروش آژانس مسافرتی سوال کنید.