تور کربلا

کربلا یکی از مقدس‌ترین شهرها برای مسلمانان شیعه است. در نبرد کربلا، امام حسین (ع)، نوۀ حضرت محمد (ص)، توسط سپاهیان یزید به شهادت رسید. برای ادای احترام به حسین شهید، مسلمانان شیعه سالانه در مراسم اربعین به حرم مطهر امام حسین (ع) مراجعه می‌کنند که بزرگترین جاذبۀ گردشگری در شهر کربلا است. در این مطلب به بررسی اطلاعات مفید دربارۀ تور کربلا می‌پردازیم.

تور کربلا

ورود به کربلا

اغلب مسافران از طریق اتوبوس یا خودروی سواری وارد شهر می‌شوند، زیرا کربلا فعلاً فرودگاهِ فعال ندارد. از آنجایی که این شهر اهمیت مذهبی دارد، شهرهای دیگر عراق دارای خدمات اتوبوس منظم برای سفر به کربلا هستند. ورودی شهر به خوبی محافظت می‌شود و ایست‌های بازرسی بسیار تلاش می‌کنند تا تمام ماشین‌هایی که به شهر وارد می‌شوند مورد بررسی قرار گیرند. به تازگی یک خط راه‌آهن راه‌اندازی شده است که در طول هفته یک یا دو قطار از مقاصد بغداد و بصره به کربلا می‌آیند.

ناحیۀ مرکزی شهر بسته است و ورود ماشین‌ها به محدودۀ 1.5 کیلومتری اطراف حرم مطهر ممنوع است (به جز برای مامورهای امنیتی، کارکنان و افرادی که در حرم اقامت دارند). هر کسی که می‌خواهد وارد حرم شود، باید ماشین خود را در پارکینگ گذاشته و با اتوبوس‌های حرم مطهر یا با پیاده‌روی وارد گردد.

دیدنی‌های کربلا

اگر تور کربلا را خریداری کرده‌اید، حتماً از اماکن زیر دیدن کنید:

حرم مقدس امام حسین (ع) – یکی از مقدس‌ترین اماکن در اسلام شیعه است که مقبرۀ حسین بن علی، نوۀ پیامبر اسلام، را در خود جای داده است.

حرم حضرت عباس (ع) – بنایی تاریخی که محل دفن پسرِ شجاعِ امام علی (ع) و برادر ناتنی امام حسین (ع) است. حرم حضرت عباس (ع) بسیار در میان مسلمانان شیعه مورد احترام است که در ماه محرم و سایر ماه‌های سال برای ادای احترام از آن بازدید می‌کنند.

تور کربلا

تور کربلا

تور کربلا بدون شک از محبوب‌ترین تورهای مذهبی در ایران است و سالانه تعداد زیادی از ایرانیان برای سفر به این شهر مذهبی اقدام می‌کنند. اغلب آژانس‌های مسافرتی در شهرهای مختلف ایران خدمات مربوط به تور کربلا را در تمام ایام سال به مسافران ارائه می‌کنند. برخی از پکیج‌های ارائه شده به صورت ترکیبی هستند و با شهر نجف ادغام می‌شوند. تورهای کربلا به شکل زمینی و هوایی عرضه می‌گردند.

اقامت

برای اقامت در کربلا می‌توانید از هتل‌ها و اقامتگاه‌های فراوانی که در این شهر قرار دارند استفاده کنید.

هتل بارون – The Baron Hotel: این هتل به تازگی افتتاح شده است و در خیابان الحسینیه قرار دارد. فاصلۀ هتل تا حرم‌های مطهر بسیار کم بوده و می‌توان با پیاده‌روی به آن‌ها دسترسی داشت. این هتل چندین رستوران داشته و تفرجگاه آن در کنار رودخانه است. تلفن: 009647834403740

هتل کربلا ریحان بای روتانا – Karbala Rayhaan by Rotana: هتلی لوکس و مدرن که در بیرون از شهر واقع شده و در جادۀ بغداد قرار دارد. تلفن: 009647718001800