تور مالزی

مالزی یک بهشت گرمسیر در مرکزِ جنوب شرقی آسیا است که در جنوبِ تایلند و در شبه‌جزیره مالایا واقع شده است. شهرت این کشور احتمالاً از سواحل، جنگل‌های بارانی و ثروتش در طبیعت زیبا و مناظر فوق‌العاده نشئت می‌گیرد. کوالالامپور، پایتخت مالزی، بلندترین برج‌های دوقلوی جهان را در خود جای داده است و سواحل مالزی خاستگاه برخی از زیباترین مناطق شیرجه زنی در جهان هستند. چه به دنبال راه‌نوردی و شیرجه زنی باشید، یا تنها استراحت کردن در سواحل زیبا و غذا خوردن در رستوران‌ها، مالزی ارزش بازدید و تجربه کردن را دارد. در ادامه به بررسی تور مالزی می‌پردازیم.

تور مالزی

اطلاعات کاربردی

واحد پول: رینگیت مالزی

جریان برق: 240 ولت AC

امنیت: اغلب قسمت‌های کشور مالزی بسیار امن هستند و می‌توان به آن‌ها سفر کرد. تنها مورد استثناء منطقۀ صباح شرقی در جزیرۀ بورنئو است، زیرا میزان آدم‌ربایی در سواحل این منطقه افزایش داشته است. با دوری کردن از این منطقه، می‌توانید سفر و اقامتی لذت‌بخش و امن در مالزی داشته باشید. جیب‌بری و دزد اشیاء کم‌ارزش می‌توانند در شهرهای بزرگ نظیر کوالالامپور مشکل‌ساز باشند، بنابراین، مراقب لوازم و وسایل خود باشید. همچنین توصیه می‌شود که بدون بیمۀ مسافرت سفر نکنید.

زبان: زبان رسمی کشور مالزی مالایی است که در اغلب نقاط کشور استفاده می‌شود. صحبت کردن به زبان انگلیسی نیز بسیار رایج است، بنابراین، بدون دانستن زبان مالایی هم می‌توانید سفری آسوده داشته باشید.

تور مالزی

تور مالزی اغلب بر اساس سه مقصد اصلی این کشور یعنی کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی ارائه می‌شود. برخی از تورهای مالزی به‌طور اختصاصی بر روی یک شهر (مثلاً کوالالامپور) تمرکز داشته و برخی به‌صورت ترکیبی (مثلاً تور کوالالامپور و لنکاوی) عرضه می‌گردند. برای رزرو تور مالزی می‌توانید تورهای ارائه شده در همین صفحه را مشاهده کنید که مجموعه‌ای از تور ارزان مالزی، تور نوروزی مالزی و تور لحظه آخری مالزی را شامل می‌شوند.

تور مالزی

بهترین زمان برای سفر به مالزی

گرما و رطوبت در طول سال بالا هستند و تفاوت چندانی بین فصول مختلف در کشور مالزی نیست. قابل‌توجه‌ترین تفاوت، فصل مونسون است که در ماه‌های نوامبر و دسامبر فرامی‌رسد و فصل بارانی را تا اواسط فوریه با خود به همراه می‌آورد. سفر کردن در این فصل به سواحل شرقی شبه‌جزیره مالایا توصیه نمی‌شود (مگر آنکه دوست دارید تمام‌روز را در هتل بمانید).

یک نکتۀ مهم این است که اگرچه ساحل شرقی در این دوره آب و هوای بسیار مرطوبی دارد، اما اوضاع در ساحل غربی کاملاً متفاوت است. فصل بارانی در ساحل غربی از ماه آوریل تا اکتبر است و اگرچه بیشتر به طول می‌انجامد، اما آب و هوا ملایم‌تر بوده و باران اثر چندانی بر روی برنامه‌های مسافرتی ندارد.

بودجۀ سفر

سفر به مالزی بسیار مقرون‌به‌صرفه است. البته هزینۀ آن نسبت به برخی از مناطق دیگر در جنوبِ شرقی آسیا کمی بیشتر است، اما همچنان نسبت به کشورهای غربی بسیار هزینۀ کمتری دارد. در صورتی که با اقامت داشتن در مسافرخانه و خوردن غذای خیابانی مشکلی ندارید، می‌توانید به‌راحتی هزینۀ روزانۀ خود را به 30 دلار برسانید. اگر به دنبال بریزوبپاش و ماندن در یک هتل خوب هستید و غذاهای لوکس می‌خواهید، بهتر است بودجۀ روزانۀ خود را به 40 یا 50 دلار افزایش دهید (یا حتی بیشتر؛ اگر به سبک زندگی غربی عادت دارید).