تور آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی در جنوبی‌ترین قسمتِ قارۀ آفریقا قرار دارد. این کشور بزرگ مناظر متنوعی دارد و دارای 11 زبان رسمی است و همچنین گوناگونی قابل‌توجهی در جمعیت آن دیده می‌شود. آفریقای جنوبی یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان طلا در جهان است. این کشور قوی‌ترین اقتصاد را در قارۀ آفریقا دارد و بازیگری تاثیرگذار در سیاست‌های آفریقا است. در سال 2010، آفریقای جنوبی برگزارکنندۀ اولین جام جهانی فوتبال در قارۀ آفریقا بود. در این مطلب به بررسی نکات قابل‌توجه دربارۀ تور آفریقای جنوبی خواهیم پرداخت.

تور آفریقای جنوبی

هشدار

وزارت خارجۀ ایالات‌متحده و اغلب کشورهای غربی توصیه می‌کنند که هنگام سفر به آفریقای جنوبی بسیار محتاطانه عمل کنید. سطح جرائم در این کشور بسیار بالا است و جرم اصلی‌ترین تهدید برای مسافران و افراد محلی در این کشور است. جرم‌های خشونت‌آمیز، ازجمله تعرض و قتل به طور مکرر در این کشور اتفاق می‌افتند. زورگیری، حملۀ مسلحانه و دزدی نیز رایج هستند و معمولاً در مناطقی که در میان گردشگران محبوب است رخ می‌دهند.

آب‌وهوا

آب‌وهوای آفریقای جنوبی از کویری تا نیمه‌کویری در شمال غربی کشور، و نیمه‌گرمسیری در سواحل شرقی را شامل می‌شود. فصل بارانی برای اغلب مناطق کشور در فصل تابستان رخ می‌دهد؛ به جز کیپِ غربی که بارش باران در زمستان اتفاق می‌افتد. بارش در کیپِ شرقی به‌طور مساوی در طول سال تقسیم شده است.  دمای هوا در زمستان نزدیک به صفر است. تابستان‌های آفریقای جنوبی می‌توانند بسیار گرم باشند و دمای برخی از مناطق از 35 درجۀ سانتی‌گراد هم بالاتر می‌رود.

تعطیلات رسمی

تعطیلات رسمی در آفریقای جنوبی از این قرارند:

سال جدید (1 ژانویه)

روز حقوق بشر (21 مارس)

عید پاک (آخر هفتۀ 4 روزه در ماه‌های مارس و آوریل)

روز آزادی (27 آوریل)

روز کارگر (1 می)

روز جوانان (16 ژوئن)

روز زن (9 اوت)

روز میراث (24 سپتامبر)

روز آشتی (16 دسامبر)

روز کریسمس (25 دسامبر)

روز باکسینگ (26 دسامبر)

اگر یک روز تعطیل رسمی در یکشنبه باشد، فردای آن یعنی دوشنبه تعطیل اعلام می‌شود.

تور آفریقای جنوبی

پارک‌های ملی

آفریقای جنوبی برای کسانی که به تاریخِ طبیعت علاقه‌مند هستند یک بهشت روی زمین است. طیف وسیعی از گونه‌های حیوانی که برخی احتمالاً خطرناک هستند، در پارک‌ها، مزرعه‌ها، مناطق حفاظت‌شده و حتی جاده‌ها قابل رویت هستند.

پارک ملی کروگر – این پارک بسیار خوب مدیریت می‌شود و از مقاصد گردشگری محبوب است.

پارک کگالاگادی – در قلب صحرای کالاهاری قرار داشته و دارای فضاهای وسیعی است و بازی‌های مختلفی در آن تعبیه شده‌اند.

فرودگاه

آفریقای جنوبی 10 فرودگاه بین‌المللی دارد که اصلی‌ترین آن‌ها فرودگاه بین‌المللی کیپ داون و فرودگاه بین‌المللی اولیور تامبو هستند.

شهرهای اروپایی مهم به این کشور پرواز مستقیم دارند، ازجمله آمستردام، آتن، مادرید، پاریس، استانبول، فرانکفورت، مونیخ و… .

تور آفریقای جنوبی

برای کسب اطلاعات دربارۀ ویزای تور آفریقای جنوبی با کارشناس فروش تور آفریقای جنوبی در آژانس مسافرتی مورد نظرتان مشورت کنید. در همین صفحه برخی از معتبرترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین تورهای آفریقای جنوبی ارائه شده‌اند. این تورها پکیج‌های متنوعی نظیر تور لحظه آخری آفریقای جنوبی، تور ارزان آفریقای جنوبی و تور نوروزی آفریقای جنوبی را شامل می‌شوند.