تور سریلانکا

درخت‌های چای جذاب، لبخندهای ملیح افراد محلی چشم‌روشن و مناظر فوق‌العاده متنوع؛ سریلانکا یک مقصد رویایی است که برای بسیاری از گردشگران محبوب‌ترین کشور برای گذراندن تعطیلات محسوب می‌شود. سواحل تمام‌نشدنی، مناظر بی‌نظیر کوهستانی، حیات وحش متنوع، قطارسواری‌های تماشایی و مردم خوش‌خلق، با این همه جاذبه، بسیار سخت است که عاشق سریلانکا نشوید. در این مقاله به تور سریلانکا و ویژگی‌های آن نگاه کوتاهی خواهیم داشت.

تور سریلانکا

اطلاعات کاربردی

واحد پول: روپیه سریلانکا (LKR)

جریان برق: 230V/50Hz

امنیت: علیرغم یک جنگ داخلی که 25 سال به طول انجامید، مردم سریلانکا ذات بسیار آرامی دارند و میزانِ گزارش‌های جرایم خشونت‌آمیز بر علیه افراد خارجی در این کشور بسیار پایین است. با این حال، توصیه می‌کنیم که همیشه مراقب باشید؛ به‌ویژه هنگام استفاده از حمل‌ونقل عمومی در نیمۀ شب. تب دنگی در این کشور به آرامی در حال تبدیل شدن به یک مشکل بزرگ است، به خصوص در شهرهای بزرگ نظیر کلمبو. بنابراین، حتما از دفع‌کننده‌های پشه استفاده کنید.

زبان: سینهالی و تامیل زبان‌های اصلی در سریلانکا هستند. بخش بزرگی از جمعیت کشور (حدوداً 70 درصد) به زبان سینهالی صحبت می‌کنند. زبان تامیل عمدتاً در نواحی شمالی و شرقی کشور استفاده می‌شود. اگرچه اغلب مردم می‌توانند انگلیسی را به‌صورت محاوره‌ای صحبت کنند، اما ارتباط برقرار کردن با مردمانی که در نواحی دوردست زندگی می‌کنند می‌تواند دشوار باشد. فراموش نکنید که لبخند یک سمبل جهانی است و با یک لبخند زدن، مردم سریلانکا با خوشحالی به شما کمک خواهند کرد.

بهترین زمان برای سفر به سریلانکا

اگر به فکر خرید تور سریلانکا هستید، باید به وضعیت آب‌وهوای این کشور توجه داشته باشید. علیرغم اینکه سریلانکا یک کشور کوچک است، اما الگوهای آب‌وهوایی آن بسیار پیچیده‌اند، زیرا این کشور همیشه دو فصل موسمی دارد. لو سیزن (می تا اوت) با نام فصل موسمی یالا شناخته می‌شود و باران را به سواحل جنوبی و غربی کشور می‌آورد. در طول این فصل، مناطق شمالی و شرقی بهترین آب‌وهوا را دارند و کلاً قیمت‌ها در این فصل بسیار پایین‌تر هستند. فصل میانی (مید سیزن) از ماه آوریل تا سپتامبر بوده و به‌طور کلی زمان مناسبی برای سفر به این کشور است، زیرا هوا بیش از حد گرم نیست. های سیزن از ماه دسامبر تا مارس است و در این فصل سواحل جنوبی در شلوغ‌ترین حالت خود قرار دارند.

به‌طور خلاصه، بهترین زمان برای تجربۀ تور سریلانکا و بازدید از سواحل غربی و جنوبی آن از ماه دسامبر تا مارس است. در عین حال، بهترین زمان برای سفر به سواحل شرقی از ماه آوریل/می تا سپتامبر است.

هزینۀ تور سریلانکا

به‌طور کلی، سریلانکا یک کشور مقرون‌به‌صرفه است و سفر به آن گران‌قیمت نیست. در اغلب مواقع، حمل‌ونقل و غذا فوق‌العاده ارزان هستند.

اقامت

بودجۀ کم: 8 تا 10 دلار در خوابگاه؛ 15 تا 20 دلار در اقامتگاه خصوصی

بودجۀ متوسط: 25 تا 40 دلار

بودجۀ بالا: 50 دلار به بالا

غذا (برای یک وعدۀ یک نفره)

غذای خیابانی: 1.5 تا 2 دلار

رستوران متوسط: 6 تا 8 دلار

رستوران خوب: 10 تا 15 دلار

حمل‌ونقل

توک-توک: بستگی به محل اقامت دارد؛ اما به‌طور کلی توک-توک به ازای هر کیلومتر 0.30 دلار هزینه دارد ولی معمولاً همیشه قیمت بالاتر از این است، مگر آنکه در چانه‌زنی بسیار ماهر باشید.

قطار: 0.50 تا 1.5 دلار

اتوبوس: 0.75 تا 2 دلار