تور تایلند

خاستگاه سواحل سفید و زیبا، معبدهایی با معماری پیچیده، غذاهای خیابانی فوق‌العاده و میراث فرهنگی بی‌نظیر؛ تایلند از مقاصدی است که برای تمام گردشگران جذاب است. می‌توانید برای بازدید از میراث فرهنگی غنی یا تنها لذت بردن از سواحل زیبا و میهمانی‌های شبانه به این کشور سفر کنید. تایلند یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در جنوب شرقی آسیا است. برای تجربۀ یک سفر بی‌نقص، اطلاعاتی که دربارۀ تور تایلند در ادامه درج ‌شده‌اند را مطالعه کنید.

تور تایلند

اطلاعات مهم

واحد پول: بات تایلند

پریز برق: 220V AC

زبان: ربان تای. انگلیسی در جزایر تایلند زبانی رایج است، زیرا بسیاری از مردم در صنعت گردشگری مشغول به کار هستند. اغلب مردم، به‌ویژه کسانی که فعالیت‌های مربوط به تور و هتل دارند، می‌توانند برای مشکلات زبانی به شما کمک کنند. در نواحی شمالی و روستایی تایلند، احتمال اینکه مردم انگلیسی صحبت کنند کمتر است.

حمل‌ونقل: رفت‌وآمد از نقطه‌ای به نقطۀ دیگر بسیار راحت و آسان است. برای مشاهدۀ زمان‌بندی حرکت اتوبوس‌ها، قایق‌ها و قطارها در تایلند، پیشنهاد ما این است که اپلیکیشن Skyscanner را دانلود کرده و همچنین از وب‌سایت 12Go استفاده کنید.

تور تایلند

اگر به تنوع فرهنگی بالا، اماکن تاریخی بی‌نظیر، سواحل زیبا و آب دریای شفاف علاقه‌مند هستید، حتماً یک‌بار هم که شده در زندگی خود تور تایلند را امتحان کنید. تورهای تایلند در ایران معمولاً بر روی سه مقصد اصلی این کشور، یعنی بانکوک، پاتایا و پوکت تمرکز دارند و در بسیاری از موارد پکیج‌های تور به‌صورت ترکیبی و با ادغام این شهرها ارائه می‌شوند. در همین صفحه مجموعه‌ای از تورهای تایلند را گلچین کرده‌ایم که انواع تور ارزان تایلند، تور لحظه آخری تایلند و تور نوروزی تایلند را شامل می‌شوند.

بهترین زمان سفر به تایلند

اگرچه می‌توان در هرزمانی از سال به تایلند سفر کرد، اما بهتر است هوشمندانه عمل کنید و از سفر در فصل موسمی خودداری کنید. بهترین زمان برای سفر به تایلند از ماه دسامبر تا مارس است. به‌طور خلاصه می‌توان آب و هوای تایلند را به سه بخش تقسیم کرد: فصل بارانی (حدوداً از می تا اکتبر)، فصل خنک (نوامبر تا فوریه) و فصل گرما (مارس تا می).

تور تایلند

سفر با بودجۀ کم

همانند تمام کشورهای جهان، می‌توانید برای سفر به تایلند، گزینه‌های لوکس و گران‌قیمت یا گزینه‌های ارزان‌تر و مقرون‌به‌صرفه را انتخاب کنید. بر اساس تجربۀ ما، می‌توان حتی با هزینۀ روزانۀ 30 تا 35 دلار نیز به تایلند سفر کرد که اقامت و فعالیت‌ها بیشترین بخش از هزینه را در برمی‌گیرند. غذا نسبتاً ارزان است؛ به‌خصوص اگر غذای محلی میل کنید (برخی از غذاهای محلی بسیار ارزان هستند و تنها 1 دلار قیمت دارند).

تخمین هزینه‌های سفر به تایلند:

اقامت: 6 دلار در خوابگاه؛ 10 تا 15 دلار در اقامتگاه خصوصی؛ 20 تا 30 دلار در هتل متوسط؛ 40 دلار به بالا در هتل لوکس.

غذا (یک وعده برای یک نفر): 1 تا 3 دلار برای غذای خیابانی؛ 5 تا 10 دلار برای رستوران؛ 15 دلار به بالا برای رستوران بسیار خوب.

حمل‌ونقل: 0.60 دلار برای جیپ‌های قرمز (Songthaew)؛ 1 تا 5 دلار برای Tuk Tuk که به مسافت بستگی دارد؛ 15 دلار (عادی) و 20 دلار (VIP) برای اتوبوس‌های شبانه؛ 35 دلار (درجه‌یک با تخت اختصاصی) و 12 دلار (درجه سه) برای قطار.