تور پاتایا

پاتایا شهری همیشه سرزنده و پر از سرگرمی است. این شهر ساحلی رنگارنگ در اوایل دهۀ 1980 میلادی شهرت پیدا کرد و همچنان از مقاصد محبوب بسیاری از گردشگران است. از طلوع تا غروب آفتاب، سواحل پاتایا همواره سرشار از زندگی هستند و عاشقان ورزش‌های آبی و دوستداران آفتاب تن خود را به آب می‌زنند. بعد از تاریک شدن هوا، مردم به خیابان‌ها می‌روند و از تفریحات شبانه در این شهر لذت می‌برند و گاهی تا طلوع آفتاب و صبح به تفریح می‌پردازند. با ما همراه شوید تا بیشتر به بررسی تور پاتایا بپردازیم.

تور پاتایا

علاوه بر ورزش‌های آبی و تفریحات شبانه، پاتایا لیست بلندی از گزینه‌های اقامتی و سرگرمی‌ها را به گردشگران خود ارائه می‌کند. این شهر از قاب تصویر خود، که زمانی یک شهر ساحلی کوچک شناخته می‌شد، فراتر رفته و به مقصدی برای افراد مختلف با سلقیه‌های گوناگون تبدیل شده است. چه یک زوج باشید، یا یک خانواده، یا حتی برای کار به این شهر سفر کرده باشید، پاتایا می‌تواند تجربه‌ای فوق‌العاده باشد. این شهر تنها 147 کیلومتر با بانکوک فاصله دارد و نزدیک‌ترین ریزورت‌ها به پایتخت کشور را در خود جای داده است.

باغ وحش پاتایا

پاتایا فقط برای تفریحات شبانه، مهمانی‌های پرسروصدا، بازی‌های جالب و خرید کردن نیست. این بهشت روی زمین همچنین گزینه‌های جالبی را برای علاقه‌مندان به طبیعت فراهم کرده است. یکی از این موارد باغ گیاه‌شناسی Nong Nooch است که یک باغ ارکیده بسیار بزرگی بوده و همچنین یک باغ وحش دارد. باغ وحش این مجموعه حتی اجرای فیل‌ها و مبارزۀ خروس‌ها را به نمایش می‌گذارد. باغ وحش Khao Kheow بزرگ‌ترین پارک جانورشناسی در جهان است و تقریباً 8000 نوع حیوان و نزدیک به 300 گونه جانوری را در خود جای داده است. حیوانات این باغ وحش در محیطی نگهداری می‌شوند که دقیقه به مکان زندگی طبیعی آن‌ها شبیه است.

در حومۀ پاتایا، باغ وحش Sriracha Tiger محل زندگی 200 ببر بنگال و بیش از 10 هزار تمساح است. دهکدۀ فیل‌ها (Elephant Village) نیز جاذبۀ گردشگری دیگری است که می‌توان در آن به تماشای بازی و حمام کردن فیل‌ها پرداخت.

تور پاتایا

تور پاتایا

اگر به دنبال مقصدی ساحلی بوده و به شنا کردن در آب‌های شفاف دریا علاقه دارید، تور پاتایا گزینه‌ای عالی و جذاب است. تور پاتایا معمولاً به‌طور ترکیبی با سایر شهرهای تایلند ازجمله بانکوک و پوکت ارائه می‌شود. برای یافتن بهترین تور پاتایا می‌توانید تورهای ارائه شده در همین صفحه را مرور کنید که مجموعه‌ای از تور ارزان پاتایا، تور لحظه آخری پاتایا و تور نوروزی پاتایا را شامل می‌شوند.

فصل خنک

از ماه نوامبر تا فوریه، پاتایا بهترین آب و هوای خود را تجربه می‌کند. باران در این فصل بسیار کم بوده و هوای به اندازۀ مطبوع گرم است و آزاردهنده نیست (بالاترین دما به‌طور میانگین 31 درجۀ سانتی‌گراد بوده و پایین‌ترین دما 21 تا 22 درجۀ سانتی‌گراد است). این فصل شلوغ‌ترین زمان در تقویم گردشگری پاتایا است، بنابراین انتظار بالا بودن قیمت‌ها را داشته باشید.

فصل گرما

ماه‌های مارس، آوریل و می گرم‌ترین ماه‌های این شهر هستند. بالاترین دما به‌طور میانگین 33 درجۀ سانتی‌گراد بوده و پایین‌ترین دما نیز بین 25 تا 27 درجه است. هوا در این فصل به‌شدت گرم و چسبناک است و معمولاً برای اغلب افراد خوشایند نیست. نسیمِ دریا به کاهش گرما کمک می‌کند اما رطوبت هوا بسیار بالا است.