تور ترکیه

سالهای مدیدی است که ترکیه به پلی جغرافیایی برای اتصال دنیای غرب و شرق تبدیل شده است و در نتیجه میراث آن بسیار غنی بوده و از خرابه‌های رُم باستان تا کاخ‌های عثمانی، صومعه‌های امپراتوری بیزانس و میدان‌های جنگ جهانی اول در نبرد گالیپولی را شامل می‌شود. آیا برای بازدید از این کشور تاریخی هیجان‌زده هستید؟ کافی است تورهای ارائه شده در همین صفحه را مرور کرده و تور ترکیه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

تور ترکیه

اطلاعات مهم برای سفر به ترکیه

برای سفر به این کشور بهتر است از این اطلاعات حیاتی آگاه باشید:

پایتخت ترکیه: آنکارا

جمعیت ترکیه: 76.8 میلیون نفر

زبان ترکیه: ترکی، کردی

زمان ترکیه: GMT+2 (GMT+3 Mar-Oct)

پیش‌شمارۀ بین‌المللی ترکیه: +90

ولتاژ برق ترکیه: 230 V, 50 Hz

ویزای ترکیه: Turkey visas

پول ترکیه: لیر ترکیه (TL). دستگاه‌های خودپرداز در اغلب نواحی در دسترس بوده و اغلب کارت‌های اعتباری معتبر مورد قبول هستند. باید به کارکنان رستوران و راهنمای تور انعام بدهید. برای چانه‌زنی نیز آماده باشید.

زمان سفر به ترکیه

بهترین زمان برای بازدید از اماکن باستانی و شهرهای ترکیه در فصل بهار (آوریل تا می) و فصل پاییز (سپتامبر تا اکتبر) است. دمای هوا در این فصول به‌طور مطبوع گرم بوده و بیش از حد داغ نیست. همچنین این ماه‌ها زمان مناسبی برای قدم زدن در Lycian Way و سایر نواحی ساحلی هستند. فصل تابستان (ژوئن تا اوت) می‌تواند خفقان‌آور باشد. این فصل برای نشستن در ساحل خوب بوده و همچنین بهترین زمان برای قدم زدن در ارتفاع‌های بالا در نواحی شرق ترکیه است. این نواحی ممکن است در سایر فصول به دلیل بارش برف مسدود باشند. زمستان‌های ترکیه می‌توانند به‌شدت سرد باشند و بسیاری از هتل‌ها در این ایام تعطیل هستند.

تور ترکیه

تور ترکیه

گردشگری یا توریسم یکی از پررونق‌ترین و درآمدزاترین صنعت‌ها در کشور ترکیه است و سالانه به‌طور میانگین بیش از 30 میلیون گردشگر خارجی به این کشور سفر می‌کنند. ترکیه ششمین مقصد محبوب گردشگران در سراسر جهان است. تور ترکیه طرفداران زیادی بین ایرانی‌ها دارد و بسیاری از هم‌وطنان برای سپری کردن تعطیلات خود به این کشور سفر می‌کنند. از این رو، اغلب آژانس‌های مسافرتی در ایران خدمات متنوع تور ترکیه را برای مسافران در شهرهای مختلف فراهم کرده‌اند. تور ترکیه به شکل‌های مختلفی نظیر تور ترکیه ارزان، تور لحظه آخری ترکیه و تور نوروزی ترکیه ارائه می‌شود. در همین صفحه، مجموعه‌ای متنوع از تورهای ترکیه را برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم.

رفت‌وآمد در ترکیه

تمامِ ترکیه عملاً تحت پوشش حمل‌ونقل عمومی است که اتوبوس‌های دوربرد، پروازهای داخلی، مینی‌بوس‌ها و کشتی‌ها را شامل می‌شوند. شبکۀ قطار ترکیه قدیمی بوده و در حال بازسازی است و به‌زودی خطوط سریع‌السیر برای اتصال آنکارا به استانبول، و سایر شهرها، راه‌اندازی می‌شوند. نرخ اجارۀ ماشین نیز معقول است.

دسترسی به اینترنت

بسیاری از هتل‌ها، اقامتگاه‌ها و کافه‌ها به اینترنت دسترسی دارند. استفاده از اینترنت در این اماکن معمولاً رایگان است، به جز هتل‌های زنجیره‌ای گران‌قیمت. در مکان‌های دورافتاده و شرق ترکیه، تنها هتل‌های گران‌قیمت به وایفای دسترسی دارند. نرخ استفاده از اینترنت در کافه‌ها معمولاً 2 لیر به ازای هر ساعت است.