تور آنتالیا

به آنتالیا خوش آمدید؛ بهشتی بر روی زمین، مرواریدی در مدیترانه. آنتالیا نهمین شهر بزرگ ترکیه است. تاریخچه، زیبایی طبیعی و تنوع بالا در سبک زندگی محلی در این شهر باعث شده‌اند تا به یکی از محبوب‌ترین مقاصد در سرتاسر جهان تبدیل شود. سالانه بیش از 11 میلیون مسافر از کشورهای دیگر به این شهر می‌آیند. آیا می‌دانستید آنتالیا چهارمین شهر پربازدید در جهان است؟ در این صفحه فهرستی از انواع تور آنتالیا را برای شما گردشگران عزیز فراهم کرده‌ایم که از تنوع و کیفیت بالایی برخوردار هستند.

تور آنتالیا

آب و هوای آنتالیا

فروردین ماه بهتری زمان برای سفر به آنتالیا است. در این ماه هم می‌توانید زیر آفتاب برنزه شوید، هم آب و هوا به‌گونه‌ای است که از گرمای ماه‌های تابستان در امان هستید و اذیت نمی‌شوید.

جدول دمای هوا در طول سال

فروردین اردیبهشت خرداد تیر مرداد شهریور مهر آبان آذر دی بهمن اسفند
دمای روز 21 درجه سانتی‌گراد 25 30 34 34 31 26 22 17 15 15 18
دمای شب 11 15 20 23 23 19 15 11 8 6 7 8

تور آنتالیا

تور آنتالیا معمولاً به‌صورت 6 و 7 شبه است و با هتل‌های گوناگونی ارائه می‌شود. برای یافتن بهترین تور، کافی است موارد موجود در همین صفحه را مرور کرده و با توجه به هتل، قیمت، تاریخ و… بهترین گزینۀ موردنظرتان را انتخاب کنید. تورهای ارائه شده در این صفحه گلچینی از تور ارزان آنتالیا، تور لحظه آخری آنتالیا، تور نوروزی آنتالیا و بسیاری موارد دیگر هستند.

نکات قابل‌توجه برای سفر به آنتالیا

دوستداران ساحل بهتر است بین ماه‌های فروردین تا مهر به آنتالیا سفر کنند، زیرا هوا در این ماه‌ها آفتابی و صاف است.

از افراد محلی در خیابان عکاسی نکنید، مخصوصاً زنانی که شال‌های سیاه پوشیده‌اند. این کار ممنوع است. قبل از عکاسی کردن از یک مرد، حتماً از او اجازه بگیرید.

تور آنتالیا

درآوردن کفش قبل از وارد شدن به خانه‌ها و مساجد الزامی است. در مسجد ساکت باشید. فراموش نکنید که هنگام بازدید از مسجد، به لباستان نیز توجه داشته باشید. ممکن است از ورود گردشگرهایی که لباس‌های نامناسب و روشن دارند جلوگیری شود.

خوردن نوشیدنی‌های الکلی در خیابان ممنوع است. حتی ممکن است در طول مراسم‌های مذهبی مهم، الکل از منوی بسیاری از رستوران‌ها حذف گردد.

گذاشتن انعام بر روی میز رستوران‌ها و کافه‌ها را فراموش نکنید. معمولاً حدود 5 تا 10 درصد از هزینۀ کل را انعام می‌دهند. همچنین به کارکنان و خدمتکاران هتل نیز باید مقدار کمی انعام بدهید.

حتماً در بازارهای محلی با فروشندگان چانه بزنید. چانه‌زنی به‌ نوعی رسم در افراد محلی تبدیل شده است. احتمالاً تنها جایی که چانه‌زنی مناسب نیست، در یک سوپرمارکت‌ بزرگ است. هنگام رفتن به بازار حتماً پول خرد همراه داشته باشید تا بتوانید به‌راحتی خرید کنید. ممکن است بسیاری از فروشندگان تظاهر کنند که پول خرد ندارند و درنتیجه برای یک محصول پول بیشتری از شما دریافت کنند.

بهتر است پوشاک و جواهرات را از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید. کیفیت جواهرات در بازارهای خیابانی ممکن است مطلوب نباشد.

دسترسی راحت به اغلب جاذبه‌های شهر از طریق اتوبوس ممکن است، اما گردشگران معمولاً ترجیح می‌دهند که از تاکسی استفاده کنند.

برای نوشیدن آب، بهتر است آب معدنی از فروشگاه‌ها تهیه کنید.