تور بدروم

بر اساس نوشته‌های هردوت، مورخ یونانی، که در سال 484 قبل از میلاد مسیح در شهر هالیکارناس (نام باستانی شهر بدروم) به دنیا آمده بود، شهر بدروم توسط دوری‌های یونانی بنا شده است. مگارایی‌ها در سال 650 قبل از میلاد این شهر را گسترش و نامش را به هالیکارناس تغییر دادند و سپس ایرانی‌ها از سال 386 قبل از میلاد بر شهر حکمرانی کردند. امروزه می‌توان به‌راحتی با خرید تور بدروم از این شهر تاریخی بازدید کرد.

تور بدروم

آرامگاه هالیکارناسوس

این آرامگاه یکی از عجایب هفت‌گانۀ جهان بوده است که توسط آرتمیس، خواهر و همسر پادشاه ماسول، در سال 355 قبل از میلاد ساخته شد. این اثر هنری بر روی یک هرم 21 پله‌ای قرار گرفته که 46 متر ارتفاع داشته و یک اسبکش بر روی آن قرار دارد که نشان و نمادِ پیروزی است. این آرامگاه همچنین 36 ستون مرمری داشته است.

آرامگاه در اثر یک زلزله نابود شد و خرابه‌های آن برای ساخت قلعه هالیکارناسوس مورد استفاده قرار گرفت. بسیاری از مجسمه‌ها و برجسته‌کاری‌های این آرامگاه در سال 1856 به موزه انگلستان منتقل شدند و در حال حاضر برای بازدید عمومی در دسترس هستند.

آب و هوای بدروم

آب و هوای بدروم در طول ماه‌های زمستان و بهار، از آذر تا اردیبهشت، بسیار خوب است و تنها چند بارش سنگین دارد که معمولاً در ماه‌های آبان تا آذر رخ می‌دهند. فروردین از بهترین ماه‌ها برای خرید تور بدروم است، زیرا شب‌ها زیاد سرد نیستند و کلاً هوا در طول این ماه بسیار مطبوع است.

تابستان‌های بدروم بسیار گرم هستند (دما بالاتر از 40 درجۀ سانتی‌گراد است) و هوا آفتابی بوده و خبری از باران نیست.

تور بدروم

تور بدروم معمولاً به‌صورت 6 شبه یا 9 شبه و به شکل هوایی ارائه می‌شود. بسیاری از آژانس‌های مسافرتی این تورها را در قالب تور ارزان بدروم، تور لحظه آخری بدروم و تور نوروزی بدروم به مسافران ارائه می‌دهند. در همین صفحه مجموعه‌ای از انواع تور بدروم با بهترین خدمات و مناسب‌ترین قیمت را برای شما مسافران گرامی تهیه کرده‌ایم.

تور بدروم

سفر به بدروم

با هواپیما

فرودگاه میلاس-بدروم 35 کیلومتر از شهر بدروم فاصله دارد و بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی در فصل تابستان پروازهای چارتر به بدروم را در این فرودگاه ارائه می‌کنند. فرودگاه‌های دالامان و ازمیر نیز 3 ساعت با بدروم فاصله دارند.

غذاها و نوشیدنی‌های فرودگاه بسیار گران‌قیمت هستند. به‌طور مثال، یک قوطی نوشابه حدوداً 5 یورو قیمت دارد، در حالی که قیمت آن در شهر بسیار نازل است. قبل از رسیدن به فرودگاه این مورد را به یاد داشته باشید.

اتوبوس از فرودگاه

سرویس‌های اتوبوسِ بسیار خوبی از مرکز بدروم تا فرودگاه فراهم شده‌اند. زمان‌بندی حرکت اتوبوس‌ها با زمان ورود و خروج پروازها هماهنگ شده است. هزینۀ بلیت از فرودگاه تا مرکز شهر بدروم 17 لیر ترکیه است (در فصل‌های خلوت 10 لیر) که این مسیر 40 تا 45 دقیقه به طول می‌انجامد (20 دقیقه در فصل‌های خلوت).

گردش در شهر

بهترین روش برای گردش در شهر استفاده از تاکسی‌های مشترک به نام dolmuş است که مسیر ثابتی داشته و از ارزان‌ترین روش‌های حمل‌ونقل در ترکیه هستند.