تور مارماریس

مارماریس شهری ساحلی و بندرگاهی است که از مقاصد گردشگری محبوب در جنوب غربی سواحل مدیترانه محسوب می‌شود. مارماریس از طریق یک شبه‌جزیرۀ طویل و باریک، دریای مدیترانه و دریای اژه را از یکدیگر جدا می‌کند. مارماریس یکی از محبوب‌ترین شهرهای ترکیه در ایام تعطیلات است و بزرگ‌ترین تفریحگاه ساحلِ دریای اژه محسوب می‌شود. برای بازدید از این شهر زیبا و تفریحی، کافی است تور مارماریس را امتحان کنید. مارماریس در طول سال 300 روز آفتابی دارد و می‌توان آن را بهشت مدیترانه در نظر گرفت.

تور مارماریس

سفر به مارماریس

فرودگاه دالامان (شماره تماس: 00902527925291) نزدیک‌ترین فرودگاه به مارماریس است و حدوداً 96 کیلومتر با این شهر فاصله دارد. مسیر فرودگاه تا مارماریس حدوداً 1.5 ساعت طول می‌کشد.

اطلاعات فرودگاه

نام: فرودگاه دالامان؛ کد فرودگاه: DLM

این فرودگاه 6 کیلومتر با مرکز دالامان فاصله دارد. امکانات موجود در فرودگاه عبارت‌اند از شعبه‌های بانکی، تبدیل ارز، فروشگاه‌ها و رستوران‌ها.

سفر با اتوبوس

حمل‌ونقل به مارماریس از طریق جاده – به‌ویژه در ایام تابستان – بسیار سازمان‌دهی خوبی دارد. خدمات اتوبوس، در بسیاری از شهرهای بزرگ و مناطق نزدیک به شهر مارماریس در دسترس مسافران هستند. از ازمیر، فتحیه و بدروم، تقریباً در هر ساعت، اتوبوس به سمت مارماریس حرکت می‌کند. مدت زمان سفر با اتوبوس از شهرهای ترکیه به مارماریس از این قرار است: از استانبول 13 ساعت، ازمیر 5 ساعت، آنتالیا 7 ساعت، آنکارا 10 ساعت و از بدروم 3 ساعت. شماره تماس ایستگاه اتوبوس مارماریس: 00902524123037

تور مارماریس

تورهای مارماریس اغلب 6 شبه هستند و تنوع بالایی دارند. این تورها در قالب تور لحظه آخری مارماریس، تور ارزان مارماریس، تور نوروزی مارماریس و… ارائه می‌شوند. با توجه به تنوع بالای هتل‌ها و اقامتگاه‌های موجود در این شهر، معمولاً گزینه‌های تور مارماریس نیز تنوع بالایی دارند و انتخاب‌های فراوانی در دسترس مسافران است. در همین صفحه می‌توانید گلچینی از بهترین تورهای مارماریس را مشاهده کنید.

تور مارماریس

آب و هوای مارماریس

مارماریس آب و هوای مدیترانه‌ای و عالی دارد. تابستان گرم بوده و زمستان در این شهر بارانی است. گرم‌ترین ماه‌های این شهر تیر تا مرداد هستند. متوسط دمای سالانه 25 درجۀ سانتی‌گراد است. دی خنک‌ترین ماه سال بوده و دمای آن به‌طور متوسط 17 درجۀ سانتی‌گراد است. گرم‌ترین ماه نیز تیر است که حرارت دمای آن به‌طور متوسط 35 درجۀ سانتی‌گراد است.

حمل‌ونقل

برای رفت‌وآمد در مارماریس می‌توانید از سرویس‌های dolmuş (تاکسی مشترک)، تاکسی‌، قایق‌تاکسی و اجارۀ ماشین استفاده کنید. حمل‌ونقل عمومی با dolmuş کاربردی‌ترین و محبوب‌ترین روش است. علاوه بر این موارد، تورهای گشت‌وگذار با اتوبوس نیز در شهر مارماریس محبوب هستند، به‌ویژه تورهای دارای راهنما که کمک می‌کنند تا بازدیدکنندگان به‌راحتی در شهر رفت‌وآمد داشته و از جاذبه‌ها بازدید کنند.

بانک‌ها و دفاتر تبدیل ارز

بانک‌ها در طول هفته، در نوبت صبح، از ساعت 09:00 صبح تا 12:30 بعدازظهر باز بوده و در نوبت عصر از ساعت 01:30 تا 05:00 بعدازظهر آمادۀ ارائۀ خدمات هستند. همچنین برخی از بانک‌ها در روزهای شنبه و در ساعات ناهار (12:30 تا 01:30 بعدازظهر) باز هستند. مارماریس دفاتر تبدیل ارز فراوانی دارد. می‌توانید در هر گوشه‌ای از شهر یکی از این دفاتر را به‌راحتی پیدا کنید.